چهار فیلم «پیلوت»، «ژن خوک»، «روسی» و «مصائب شیرین 2» به جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکردند.

به گزارش پترو سازه ساحل، پس از اعلام فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره فیلم فجر مثل همیشه تعدادی از فیلم‌های مطرحی که انتظار می‌رفت در جشنواره حضور داشته باشند از رقابت در این عرصه جا ماندند.

«پیلوت» می‌تواند یکی از این آثار باشد که ابراهیم ابراهیمیان کارگردان آن است و سال گذشته با حواشی بسیاری روبرو شد اما امسال این فیلم فرم حضور در جشنواره را پر کرد که مورد توجه هیأت انتخاب قرار نگرفت و به فجر راه پیدا نکرد.

«ژن خوک» را می‌توان یکی از مهم‌ترین فیلم‌های این لیست دانست. جدیدترین اثر سینمایی سعید سهیلی که گویا سوژه ملتهبی دارد با وجود اینکه نسخه‌ای از آن به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر ارائه شد، به جشنواره راه پیدا نکرد. هادی حجازی‌فر، نازنین بیاتی و سینا مهرداد از بازیگران این فیلم سینمایی هستند. گفته می‌شود «ژن خوک» در نقد رانت‌خواری و آقازادگی است.

«روسی» نیز می‌تواند از آثار مهمی باشد که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور ندارد. چهارمین ساخته سینمایی امیر حسین ثقفی از مدت ‌ها پیش برای نمایش آماده شده بود و امسال متقاضی حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بود. در این فیلم طناز طباطبایی، امیر آقایی و میلاد کی مرام ایفای نقش می‌کنند.

مطمئناً مهم‌ترین فیلمی که از حضور در فیلم فجر جامانده «مصائب شیرین ۲» است که جدیدترین اثر سینمایی علیرضا داوودنژاد محسوب می‌شود. با وجود اینکه شب گذشته اعلام شد که نسخه‌ای از این فیلم به دبیرخانه ارسال شد دبیر جشنواره فیلم فجر امروز اعلام کرد که این فیلم به دبیرخانه فرستاده نشد و به همین دلیل در بین آثار انتخابی جشنواره حضور ندارد.

  • منبع خبر : برنا